قیمت گز بلداجی اصل

جهت آگاهی از قیمت گز بلداجی اصل می توانید از طریق سایت های خرید اینترنتی و یا نمایندگی های فروش استعلام بگیرید. برای خیلی از ما شیرینی گز به عنوان سوغات استان اصفهان شناخته شده است.

جالب است بدانید که نه تنها اصفهان بلکه شهر های دیگری از کشور عزیزمان از جمله یزد، فارس، چهار محال و بختیاری هم تولید کننده انواع گز هستند.

در ادامه ی مطلب به بررسی گز بلداجی که در استان چهار محال و بختیاری تولید می شود می پردازیم.

گز بلداجی اصل

معرفی شیرینی گز

برای ما ایرانیان نام گز یکی از نام های آشنا به حساب می آید.

نام این شیرینی برای همه ی ما با نام اصفهان گره خورده است؛ به گونه ای که کمتر کسی پیدا می شود که به اصفهان برود و سراغ گز آن را نگیرد.

اما نکته ی جالب توجه این است که علاوه بر اصفهان استان چهار محال و بختیاری هم یکی از تولید کنندگان گز مرغوب و با کیفیت محسوب می شود.

همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین مواد در تهیه گز مرغوب شهد انگبین است.

وجود انگبین فراوان در کوهستان های این استان امکان تولید گز را برای استان چهار محال و بختیاری فراهم کرده است.

گز این استان به گز بلداجی معروف است.

گز بلداجی اصل

درباره ی گز بلداجی

گز بلداجی نام گزی است که در شهر بلداج از توابع شهرستان بروجن استان چهار محال و بختیاری تولید می شود.

کیفیت شکلات کادویی ایرانی تولید شده در این منطقه به قدری بالا است که توانسته است لقب پایتخت گز ایران را از آن خود کند.

علاوه بر مصرف داخلی این گز که حدود یک سوم بازار داخلی را تأمین می کند، گز بلداجی حتی به سایر کشور ها از جمله؛ آلمان، روسیه، ایتالیا، چین و … هم صادر می شود.

علاوه بر این گز بلداجی توانسته است که ثبت ملی نشان جغرافیایی و دو نشان کیفیت از کشور های آلمان و سوئیس را هم از آن خود کند.

تولید این محصول علاوه بر ایجاد اشتغال در این استان موجبات ارز آوری به کشور را هم فراهم کرده است که امید می رود، روز به روز بیشتر شود.

خرید گز بلداجی اصل

برای خرید گز بلداجی اصل راه های زیادی از جمله مراجعه به نمایندگی های فروش انواع گز بلداجی و یا سایت های فروش اختصاصی این محصول جود دارند.

گز بلداجی اصل

قیمت گز بلداجی اصل

نکته ی قابل توجه در قیمت گز بلداجی، تأثیر گذاری عواملی همچون درصد انگبین به کار رفته شده و یا میزان مغز بادام یا پسته ی استفاده شده در آن می باشد.

برای آگاهی از قیمت شکلات صبحانه پاک اصل بهترین راه مراجعه به نمایندگی های فروش این محصول و یا سایت های خرید اینترنتی گز بلداجی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما